Malum her sene olduğu gibi kurban bayramına az bir süre kaldı ve o günler geldi. Tabi bazı fırsatçılara da gün doğdu.

Eskiden memleketin hayır severlerinden kurban bağışı toplama ayağıan paraları imamları ile ezen fetönün dışında süleymancı, menzilci, ihhcı gibi onlarca dernek/grup/cemaat ortaya çıktı. Arkadaşım kurban nedir amacı nedir bellidir. 100 tane kurban kesmene normalde gerek yok. Ama senin canın fakir fukara et yesin istiyorsan bu kadar kurbanı da paşa gönlün kesmek istiyorsa gideceksin bir kasap vs. neyse adamla kestireceksin, kendin nereye dağıtılması gerekiyorsa dağıttıracaksın. Yurtlara mı, fakirlere mi nereye istersen oraya...

Fakat kesinlikle al şu parayı yok moritanyada yok afganistanda kurban kes diye bir olay olmaz olamaz. O para birilerinin içki masasına gidiyor bunu bil. Terörist grupların şu an en sevdiği işler bunlar. Sakın olaki size bin tane güvence de verseler gözünüzle görmediğiniz kurbanın kesildiğine inanmayın.

Fetö itiraflarını okuduğunuzda "100 kişiye aynı kurbanın kesim resmini gönderdik. Yedi andavallar." mevzularına siz de konu olursunuz. Bir fakiri doyurmaya önce kendi muhitinizden başlayın. Moritanyaya gitmek sorun değil siz önce sizin mahalledeki fakir abiyi ablamızı ve çocuklarını doyurun sonra gidin nereye gidecekseniz.

Yardımın peşini takip edin yerini bulsun.
Selam ve dua ile.

Not: Cemaat isimleri adı altında kurban dolandırıcılığına kapılmayın, kimseyi de kaptırmayın!