Sanırım önümüzdeki günlerde çok fazla konuşacağımız isimlerden birisi olan Meral Akşener hakkında bir bilgilendirme yazısı yazmak gerekli.

Meral Akşener, DYP ve sonrası MHP'de sürdürdüğü siyasetini daha sonrasında ise İYİ Parti adı altında kurduğu partinin genel başkanlığı ile devam ettirmektedir. Bir ara partinin başkanlığından istifa etmiş sonra geri dönmüştür. Fakat bugün ortaya atılan FETÖ soruşturması nedeniyle kendisi hakkında çok daha fazla şeyin olacağı ve bu konunun detayları ile konuşulacağı bir döneme giriyoruz.

Meral Akşener normalde İzmit'li. Bir süre üniversitelerde akademisyenlik yapmış bir isim. Hatta tarih alanında yöneticilik falan da yapmış. Fakat siyaset nedeniyler uzun süredir bunlara ara vermiş durujmda bulunuyor.

Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde sahneye çıktı fakat istediği oyu alamadı. 4. olarak ayrıldı.

Daha önceleri yaptığı en önemli görev İç İşleri Bakanlığı. Bu dönem birçok sıkıntı ile de uğraşmış birisiydi. Sanırım meşhur kazık olayını bilmeyen yoktur.

Peki bir insanın parti kurması kötü mü? Hayır. Başka bir oluşuma girmesi, buna da Hayır, Fakat bazıları ile iş birliği yapması buna biraz olumsuz bakıyorum. Bakalım zamanla neler göreceğiz.