İnsan uzun zaman sonra bir seveyim bir aşık olayım der, elin Çin'inden bir virüs çıkar gelir. :) Ne diyeyim yalan yok, hayırlı bir iş için adım atalım dedik, planlar yaptık falan ama burada bir şeyi unuttuk, dış etkenleri. Orada anladım ki aslında insanlar olarak ne kadar aciziz. :)

Güldüğüme bakmayın içinde Çinlilere karşı bir nefret var. Çinliler dışında her insanın olduğu gibi. Ama napalım usta Allah'tan gelen herkese gelen düğün bayram. Neyse bizim düğünü biraz ertelicez falan...

İnsan sevmek istediğinde bile, gerçekten çok sevdiğinde bile bambaşka nedenlerle ortada kalabiliyor. Hani insan deseki napayım yapacak bir şey yok. 9 bin küsur km ötede sevdiğin insanı düşünmek her gün biraz daha endişelenmek... Malum onun memleketinde ölüm oranı %10'larda Hani 10 tane tanıdığın olsa birinin gitme ihtimali yüksek...

Ama insan diyorki inadına yaşıyoruz şu hayatta, pes etmek yok, aşkın sevdiğin elinden kim kurtulmuş da bu kurtulmayacak. Ufacık mikroskopla görülmeyen bir virüs gönüllere girip de orayı duman edebilir mi? Evet eder ama galip gelebilir mi? Gelemez!

Vakit az daha akar gider bugün bir şey paylaştım. Diyo ki, gökyüzünden başka neyimiz var? Hani aynı gökyüzünün altındayız sonuçta... Beraber olamasak da... Şimdi olamasa da sonra da olamasa da... Allah'ın verdiğini Allah alır. Elden ne gelir.

Teslim olmak böyle, sevmek aşk güzel şeyler ama kimden geldiğini bilmek ona teslim olmak güzel. Tamam üzülürsün, tamam heyecan yaparsın, tamam endişelenirsin ama insan sevmek ondan aşk ondan, yoksa gariban insanın başka neyi var?

Geçen bir imam konuştu BAE'den sanırım. Diyor ki eve karantinaya girdiniz virüsten kaçtınız, köşklerinize sakladınız, Allah bir de deprem verir sokağa döker hadi nereye kaçacaksınız? İçeri mi dışarı mı?

İşte kıyamet böyle bir şey dedi. Siz kıyameti pat diye koptu bitti mi sanıyorsunuz? Tövbe kapısının kapanmasını böyle ağaçtan bir kapının kitlenip kalması mı sanıyor sunuz? Gidecek yeriniz kalmayabilir, dua edecek de...

İşte bundan dolayı Allah'ın size getirdiğini ona emanet edip uyuyacaksınız, umut içinizde kalacak. Duaya devam edeceksiniz.

Ne gelirse ondan, hepsi ondan! Selam ve dua ile... Sevmek anca teslim olunca güzel. Yoksa hepsi boş.