Aslında bu satırları 1 ay önce falan yazmalıydım ama sanırım her şeyin bir vakti var mevzusuna binayen bekledim. Sonuçta erken öten horozun kafasını keserler... Kuraldır bu.

Acı da olsa bu kesilme işini tecrübe ettik çooook öncelerden. Neyse konuya gelelim. Ticaretin en büyük kurallarından biri eşit dağılımdır. Eğer bir işletmeye sahipseniz buranın ortakları olsun sizin çalışanlarınız olsun onların da bi payı vardır. Eğer siz bu paylara göz dikerseniz. Onların üstüne yatma gibi bir fikre giderseniz. Ya da adamlara maaşını ödememeyi düşünürseniz Ay sonunda sizin şirketin kapısına sizden başkası gelmez.

Hatta olay daha da büyür sizin kapının kilidini de kırarlar içini de boşaltırlar. Sonuçta çileli topluluklar kızgın olur gözü görmez. Parçalar yıkar. Bunu hakkı olarak görür. Yani sonuçta 500 tl cebe attım derken 500 bin tl zararınızı olur.

Bunlarla karşılaşmamak için öncelikle adam olmak lazım. Yoksa x tarikatının ardında hacı hoca tekkesini giyip abdestsiz namaza durmak ile cennete gidemezsiniz. Şayet cennetse gayeniz.... Ha değilse, oradan da biraz network yaparım diye mücadele verirseniz. Hacıdan hocadan geçer büyücülere geçerseniz... Yok abi dersler size... Siz de büyü yok. siz de bildiğiniz ... herkesin bidiği şu mevzu var derler.

Sonra dersiniz ulan ben neden böyle bir adamım, neyse bir sigara yakar devam edersiniz. Giren çıkan olmaz zaten... Farketmezsiniz...

Sonuç herkes kendi yoluna demek kapılara kapatmak herkes için iyidir. Önümüz açık yollar uzun ayakkabı eski ama mücadeleye halen devam. Yaptığınız işi kalitesini düşmanlarınız bile biliyorsa... Sonuç belli, elbette kazanacaksınız. Az da olsa, çok da olsa kazancaksınız.

Yılmayın!

Son olarak ekleyeyim Şeyma Eke demiş ki, Hayallerinize yaklaşmaya, gözünüzde büyüttüklerinizi küçülterek başlayabilirsiniz, olay budur. Devam... Devam et...