Hakkında ortaya atılan birçok itiraza karşın yaklaşık 1 sene önce yapımına başlanan ve muhtemelen önümüzdeki senelerede tamamlanacak olan Kanal İstanbul projesine yeni bir rakip çıktı. Yanlış duymadınız hem de Adana'da!

CHP'nin eski HDP temelli belediye başkanlarından Zeydan Karalar'ın yönetiminde bulunduğu Adana'da, yeni bir proje gündeme getirildi. Hem de bu sefer arkasında CHP'li iş adamlarının bulunduğu da ifade ediliyor.

Her lafın ardında, çevre, hayvan, lgbt olan CHP, muhtemelen fikir değiştirip, Adana'yı ikiye bölecek olan Kanal Adana projesini yakında görkemli bir tanıtım şöleni ile tüm Millet İttifakı üyeleri ile açıklaması bekleniyor. Bu sayede hem turizmin canlanaması hem de sıcak Adana'ya yeni bir deniz modeli getirilmesi planlanıyor.

Tabi birçok çevre kuruluşun bu konuda ne tür yorumlar yapacağı şu an belli olmasa da, hem Kılıçdaroğlu hem de Akşener'in şimdiden projeye onay verdiği ifade edildi. Finansman kısmında ise CHP'nin İş Bankası'ndan kredi alınması veya IMF ile yapılan görüşmelerde hükümeti alırsak oradan ödeme alırız görüşü hakim.

Tabi Adanalılar bu gelişme karşısında gayet olumlu... Fakat durumun ve kazıların Adana'da yol açacağı tahribat ve ileri vadede deprem ihtimali de insanları korkutuyor.

Ne desem olmayacak... Hayırlısı olsun diyelim.