Komik olsun diye yazdım, özellikle bundan 15-20 önce yani ben daha ortaokul sıralarında falan iken Antalya'da böyle bir moda vardı. Jet İmam diye. Hatta bu modanın başlatıcısı adam trafik kazasında ölmüştü falan...

Bu sene Antalya Müftüsü bir açıklama yapmış bu tür şeylere göz açtırmayacağız diye... Hem onaylıyorum hem de farklı bir açıdan bakmak istiyorum. Müftü efendi trafik kuralları gibi namazların da kuralları var diyor, buraya sonsuza dek katılıyorum fakat, Müftü'nün efendim biz buna izin vermeyeceğiz böyle hızlı kıldıranlara şeklinde açıklaması biraz ağır olmuş.

Nedir bunun hızı? Neyle ölçeceksin? Salise mi tutacaksın? İki rekat arası şu kadar olacak diye... Bu konuların biraz daha kendi haline bırakılması bence daha hoş, imamların mükemmel insanlar olduğu düşünmüyorum ama bu şekilde bir düzenleme hem namazın doğallığını bozar hem de farklı şeylere yol açar.

Din biraz sakinlik içermeli, polis gibi hafiye gibi olmamalı.

Neyse konu buada bitsin peki müftü efendiye soralım, hacı bu camilerde abuk subuk para toplama işine ne diyosun? O konuda bir hafiyelik yok mu?

:)

Füze atsaydım daha iyiydi sanırım.
Selam ile...