Sanırım izlediğim en tehlikeli dizilerden birisiydi. How to Sell Drugs Online : Fast dizisi yani tam anlamıyla İnternet'ten nasıl hızlı uyuşturucu satılır dizisine yakın bir bakış attım.

Dizi genel itibari ile Netflix'in dünyaya kazandırdığı illegal işlerden birisi. Neden böyle bir şey yapıyorlar anlamış değilim. Ufaktan diziye verilen önem ve harcanan paraya baktığınız da durum çok da masum görülmüyor.

Okulun nerd erkeğinin yurt dışına giden kız arkadaşının dönüşü sonrası yaşadığı dram nedeniyle para bulması ve kıza yaranması amacı ile çıktığı yolda. Olaylar birden drug dealer (uyuşturucu satıcısı) modeline dönüyor.

Deep web olsun, internetin karanlık yerleri olsun dizide o kadar allandırılıp pullandırılıyor ki? Olay özellikle yetişme çağındaki gençleri etkileyecek bir gizeme kavuşuyor. iddia ediyorum tüm dünyada bu diziyi izleyip exctasy'e başlayacak insanlarla dolu... Acı ama gerçek. Bu dizi ile ilgili Türkiye'de yakında bir yayın yasağı gelirse, demedi demeyin.

Peki dizinin ikinci sezonu olur mu? Sanmıyorum. Olursa da bu enerjiyi farklı oyunculara yüklerler. Bu kadar ağır bir topun altına Netflix'te girmez diye düşünüyorum.

Paclo Escobar'ı anlatan Narcos'tan bile daha iyi bir güzelleme yapmışlar uyuşturucu konusunda, o hayatta olsa cidden alkışlardı. Aynen şurada değildiği gibi... güzelleme esinemalar üzerinde...

Allah çocuklarımızı korusun diyorum başka da bir şey demiyorum.