Aslında bu yazıyı yazma amacı hintlilere sallamak onlara ırkçılık yapmak falan değil. Ama altını çizmem gereken şeyler var.

Öncelikle hintli çok iyi coderlar var. Bunlar genellikle Avrupa'da veya Amerika'da yaşıyor. Hintli özelliklerini parayı bulunca baya baya kaybetmiş durumda oluyorlar. Fakat; Hintlilerin geri kalanı dökümantasyon, debug, kod düzeni gibi konulara çok uzak insanlar.

Hani o freelancer.com'da 1000 dolarlık işi 49 dolara falan yapıyorlar ya. O sizin kısa vadede de uzun vadede de işinize yaramaz. Yani o parayı çöpe atıp yakın daha iyi.

Bir kere 1000 $ 'lık işi o fiyata yapmaya kabullenen adam işten anlamıyordur. Acil para lazımdır onun peşindedir.

Geçenlerde bir facebook grubunda türk biri ile birbirimize girdik. Mesajında i love you INDIA, kalpler falan ile başlayıp hintli yazılımcılara ihtiyacımız var yazmış. Hintliler bile olayı komediye vurup, ne kadar seviyorsun, çok seviyor musun? falan diye giydirmişler ben de altına yazdım Hindistan'ı veya Hindistanlıları sevmiyor, beleş iş seviyor yazdım.

Oooo sen misin bunu yazan... Türklerden bir bok olmazmış hintliler şöyleymiş. :) Dedim hiç hintli coder ile çalıştın mı? Durdu bekledi şimdi bir yalan uydurcak ya.... Çalıştım şunu yaptırdım. Göster ne yaptırdın? Cevap yok ardından blok.

Şimdi arkadaşım sen facebook grubundan hintli coder bulup çalıştıysan ve bundan memnun kaldıysan cidden ya salaksın işten anlamıyorsun ya da harbiden çok önemli naif biri ile karşılaştın. Başka ihtimal yok.

Ucuz etin yahnisi diye bir laf var hatta bedava peynir sadece fare kapanında olur var.

Lütfen ya oturun öğrenin kendiniz yapın ya da böyle ucuza yaptırıp iş yaptırdım demeyin. Gülerler, çok gülerler canınız sıkılır.