Hayat güzel, kuşlar, böcekler.

Apple Türkiye'de Dünya'da da en güvenilir firmalardan birisi, bunu yaptıkları ile hiç olmazsa karşılaştığım olaylar neticesinde ben söylüyorum.

İlk olarak kendileri ile bir konuda görüşmüştük, yaklaşık 1 yıl önce apple cihaz arızalanması, buradaki (Antalya) biriminde görevli gevşek arkadaşa rağmen cihazım değiştirildi. (Sadece biraz güçlü sinirleriniz olacak, tabi konuyu sonra Apple'a anlattığımda o arkadaşın orada çalışmaya devam ettiğini sanmıyorum. Bir ay sonra uğradığımda işten ayrıldığı söylendi.)

Bu olaydan sonra ise daha farklı konularda karşı karşıya geldi. En son da dün. 24 saat geçmeden Hushed app için harcadığım subscription ücretini iade ettiler.

Olay asıl oldu hushed app'i internette araştırken yorumlar üzerine kurdum, herkes o kadar poh pohlamış dur bakalım dedim göreceğiz. Neyse içinde 3 günlük trial bir sanal numarayı whatsapp business kaydettim. Herşey normaldi. Daha hizmeti almaya kadar verdim. Hizmetin aylık bedeli 3.99$. Neyse işlem apple pay ile gerçekleşti ve bir de ne göreyim whatsapp business ilgili numarayı spam olarak algıladı. Bunun üzerine firma ile iletişime geçtim. Gevşek ve terciyesiz bir arkadaş papağan gibi paranızı geriye veremeyize getirdi. Tabi ben uygulama içinde hizmeti sildim bir de ne göreyim harcadığım parada geri gelmedi. Meğersem silerseniz onu da geri alamıyorsunuz.

Restore kısmı çalışmıyor yani. Bu durum zaten apple contractlarına tamamen aykırı böyle bir hizmet veremezsiniz. Full refund yapmanız gerekli. neyse bu gevşek arkadaş ile yaptığımız mailleşmelerde papağan gibi aynı şeyler akarken birden olaya bir üst yöneticilerden birisi dahil oldu bana screenshotlar atarak he bak bunu kabul ettin paran gitti moduna geçti.

Dedim apple'a bir ulaşalım bakalım nasıl olacak şeklinde bir girişime önce cevap alamadım sonra yaklaşık 1 saat sonra ilk baştaki gevşek he git bakalım ne olacak moduna geçti. Sonra 15 dakika içinde isterseniz kredinizi geri yükleyelim şeklinde bir mesaj geldi. Orada farkettim, nisan mayıs ayları gevşer gönül yayları. Türk yapısı buna ters dur bakalım 26 tl'yi alalım da nasıl olursa modunda saldırı modunu aktif ettim.

Neyse apple başvurusu ile parayı geri alacağım kesin zaten dolayısıyla parayı geri aldım. Arkadaşların ise hiç sesi soluğu çıkmıyor. Son bir kapanış maili son durumu aktardım

Onlara da dediğim gibi.

1 müşteri size iptal için geldiğinde haklı olsun olmasın, onu haklı yapın, kaybettiğiniz parayı aldığınız olumlu dönüşle bir sonraki ticaretinizde çıkaracaksınız. Fakat olumsuz dönüşler çok fenadır. Hem motivasyonunuzu duman eder hem de toplum düzeyinde firmanızı düşürür.

Sonuç, Apple paranızı her daim geri gelir, hele banlı hizmetler satan firmalardan aldığın şeyleri ilk sırada!

- Hakkınızı 3.99$ da olsa bırakmayın, 0.01 $ olsa da... Varsın olan 25.60 tl'ye olsun. İçiniz rahat olsun da...