Merhaba arkadaşlar, geçmiş dönemde iki aöf bölüm bitirmiş bir öğrenci arkadaşınız olarak size hangi aöf bölümlerinde maksimum verimi alabileceğinzi konusunda kişisel fikirlerimi söyleyeceğim.

Hemen konuya geçelim, 7 senede Aöf İşletme, 2 senede (tam zamanında) Aöf Adalet bölümü bitirmiş bir kardeşiniz olarak, size en önemli tavsiyem. Elinizden geliyorsa ve gerçekten üniversite okuma gibi bir eylem yapmak istiyorsanız 4 yıllık bir lisans okumanız. Ama ben hobi olarak takılacağım diyorsanız 2 yıllıklar işinizi görebilir.

Öncelikle Aöf Lisans programlarından Tarih, Felsefe gibi bölümlere bulaşmayın, belki okumayı seviyorsanız ve cidden okumaktan çıldırmaycaksanız Aöf Sosyoloji'yi deneyebilirsiniz. Bunun dışında 4 yıllıklar arasında en çok tercih edilen İşletme bölümü, bu yüzden İktisat bölümüne bulaşmayın.

İşletme'nin İngilizcesi bence çok iyi olur ama ingilizceniz varsa, mutlaka bunu tercih edin.

Uluslararası İlişkiler bölümü çok tercih ediliyor ama bitirelemeyen bölümlerden birisi, onun da ingilzcesi var. Ama bence uzak durun. Onun yerine Siyaset Bilimleri var.

Önlisans bölümlerinden Web Tasarım'ın hiç bir anlamı yok. İçeriği de hiçbir işe yaramaz. Onun yerine Sosyal Hizmetler veya Sağlık Kurumu İşletmeciliği okuyun. Yine Web Tasarıma benzer Sosyal Medya bölümünden cacık olmaz. Bir tavsiyem de İş Sağlığı ve Güvenliği.

Bu bölümlerden yardırın arkadaşlar. Ama cidden hakkını verin çok şey öğrenirsiniz. Multi bir insan olursunuz.