Öhöm öhöm diye başlamak istiyorum, merak etmeyin böyle bir şey yok, bu sadece Erdoğan'ın açıklamalarını komik bir hale getiren zaytung benzeri bir sitenin iddiası... Tabi gel de bunu sosyal medyadaki insanlara anlat :)

Öncelikle sosyal medya bazen ne kadar işe yarasa da bazen de böyle enteresan sıkıntılara yol açıyor. Yani uydurma veya şaka amaçlı bir haber gerçek gibi yayılıyor hem de ışık hızında. İki arkadaşım böyle bir paylaşım yapınca çok güldüm baya inanmışlardı. Sonra baktım gerçekten komik kaynağına indim.

Bunu en iyi teyit.org üzerinden yapabilirsiniz. Hatta şu linkte konuyu incelemişler bile.

Bu haberin kasıtlı olarak yayıldığı iki haber merkezi tamamen fetönün kontrolünde, 3. de öle olabilir fakat odatv'yi biliyorsunuz işine geldiği gibi takılır.

Bu kurgu haberi paylaşılmasına olanak sağlayacak şekilde paylaşan sözde halkçı ama özde fetöcü haber sitesinin haberi aldığı yer yani dayandırdığı yer kaparoz adı verilen komik haber sitesi. Zaytung gibi.

Kaparoz'un sloganı, "yalan, dolan, iftira" bunun dışında üst kısmında kaparoz yazıyorsa, yalandır diye komik bir ifade de var. Tabi şimdi iyi niyet aramadan olayın nasıl cadı avına dönüştüğünü görüyoruz.

Hatta teyit org'un doğruladığı konusunu da ayrı bir utanç adamlar buna bile hayret etmişler.

Sonuç, vah güzel garip ülkem bir şeye inanmadan bir interneti aç bir oku bakalım sonra asıl kaynaklara in. Böyle bir kanun gelişmesi olsa zaten tbmm'nin sitesinde sorgulandın mı çıkıyor! Nedir abicim senin derdin. Bırak şu rt'yi bir özüne dön.

Sevgilerle.